Článek "Udržitelné obaly: Co spotřebitelé chtějí od průmyslu papíru a obalů" od Daniely Carbinato, Magali Deryckere a Yoniho Shirana, publikovaný 30. srpna 2023, se zabývá rostoucím tlakem na značky k řešení problémů spojených s odpadem z obalů a směřování k udržitelnějším řešením v oblasti obalů. S ohledem na to, že rychle se pohybující spotřební zboží (FMCG) společnosti přepracovávají obaly s cílem dosáhnout cílů cirkularity a snížit emise skleníkových plynů (GHG), čelí výzvám jako nedostatečné recyklační a odpadové systémy a nejistá přijetí ze strany spotřebitelů u nových obchodních modelů.
Zásadním bodem článku je, že udržitelnost je nyní klíčovou otázkou, přičemž 45 % celosvětových emisí pochází z výroby a spotřeby produktů. Společnosti se snaží o inovace v oblasti obalů a další způsoby snižování emisí, přičemž se zaměřují na čtyři R: redukci, opětovné použití, nahrazení a recyklaci. K dosažení těchto cílů je nezbytná pečlivá koordinace a spolupráce s mnoha zainteresovanými stranami včetně dodavatelů, maloobchodníků, průmyslových skupin a vlád.
Společnosti, které se snaží o podobně odvážné cíle, by měly prověřit pět základních aspektů: standardy a nejlepší postupy, legislativu, infrastrukturu, spotřebitele a maloobchodníky a technologii. Tento přístup umožnil globální kosmetické společnosti identifikovat způsoby, jak do roku 2030 snížit emise GHG o více než 40 % ve srovnání s rokem 2020 použitím o 20 % méně obalového materiálu, dodáváním produktů, u nichž je polovina plastových složek recyklovaná, a tím, že 100 % všech složek obalů bude buď znovu použitelných, recyklovatelných nebo kompostovatelných.
Společnosti musí při nastavování cílů pro snížení odpadu z obalů zvážit různé scénáře, včetně substituční ekonomiky, průlomu v cirkularitě a zeleného posunu, přičemž každý trh má své jedinečné trendy a vyžaduje specifické strategie. Například v UK může silný tlak na recyklaci v kombinaci s pobídkami a rozvojem infrastruktury vést k zelenému posunu, zatímco v Brazílii by se mohlo směřovat k substituční ekonomice kvůli pravděpodobně špatné infrastruktuře pro odpady a nejisté legislativě do roku 2030.
Článek zdůrazňuje, že úspěch v transformaci udržitelného balení vyžaduje angažovanost vedení společnosti, aby stanovilo priority, alokovalo zdroje a podporovalo změny.
Comentários